Board of Ethics

(Members are Ineligible for reappointment after 2 successive full terms)

Board Members (Appointed in June, 3-year term)

NameTitle (Party Affiliation)Term Appointed / Expires
Peter Losee

Chair - 2nd final term (R)

5/16/2017 to 6/2020

Vacancy One

Regular
Member

6/16/2018 to 6/2021

Dr. Avery Jenkins

Secretary - 2nd final term (D)

5/17/2016 to 6/2019

Francis Gorman

Member - 2nd final term (D)

5/16/2017 to 6/2020

Nancy LaTour

Member - 1st full term (R)

6/6/2017 to 6/2020

David A. Luzi

Member - 2nd final term (R)

5/17/2016 to 6/2019

Vacancy Two

Regular
Member

6/2/2018 to 6/2021

Vacancy One

Alternate Member

to 6/2020

Vacancy Two

Alternate Member

to 6/2019